Pompy Głębinowe

Sklep internetowy Azaris oferuje swoim klientom szeroki wybór pomp głębinowych o różnych średnicach, które charakteryzują się dużą wydajnością i efektywnością energetyczną. Doskonale sprawdzą się nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również w różnego rodzaju zakładach i rolnictwie.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami oferowanych przez nas pomp i złożenia zamówienia.

Pompy głębinowe - dla domu i rolnictwa

Pompa głębinowa przeznaczona jest do zaopatrywania w wodę z własnej studni w gospodarstwach domowych, małej gastronomii czy firmach. Stanowią też element systemu nawadniającego ogrody czy pola uprawne. Używa się ich wówczas, gdy lustro wody znajduje się poniżej 8 m i gdzie zastosowanie pompy powierzchniowej jest niemożliwe.

Szerokie zastosowanie oferowanych przez nas produktów sprawia, że każdy znajdzie takie, które odpowiada jego wymaganiom.

Posiadane w ofercie pompy głębinowe pozwalają na długą i bezawaryjną pracę. Przeznaczone są do pracy w systemach hydroforowych oraz szybkiego wypompowania wody ze zbiorników wodnych. Generowane duże ciśnienie wody pozwoli także na wykorzystywanie ich w pracach gospodarczych, takich jak np. nawadnianie ogrodu. Pompy głębinowe wykonane są ze stali nierdzewnej, posiadają zabezpieczenia przed zwarciem elektrycznym oraz są odporne na nadmierne zabrudzenia.

Pobór wody za pomocą pompy do studni głębinowej jest tańszy w porównaniu do korzystania z sieci wodociągowej. Jedynymi kosztami są tutaj koszt energii elektrycznej oraz koszt konserwacji i serwisy urządzenia.

Jak wybrać pompę głębinową?

Pierwszym kryterium doboru pompy będzie jej przeznaczenie. Inna pompa głębinowa będzie potrzebna do nawadniana ogrodu a inna do dostarczenia wody pitnej do budynku mieszkalnego.

Następnie dobieramy parametry takie jak: moc silnika, wydajność pompy i wysokość podnoszenia w odniesieniu do naszej studni głębinowej. Upewnijmy się, że pompa została wykonana z materiałów, które sprostają ciągłej eksploatacji w warunkach wodnych. Korpusy w pompach głębinowych powinny być szczelne i umożliwić ich pełne zatopienie.

Sprawdzić należy też warunki gruntowo-wodne na działce (głębokość warstwy wodonośnej, wahania poziomu wód gruntowych, jakość wody). Jeżeli woda zawierać będzie dużo piasku, może on mieć niekorzystny wpływ na działanie podzespołów pompy.

Przy wyborze pompy uwzględnić trzeba też wielkość studni. Średnica pompy powinna być odpowiednio mniejsza, żeby zmieścić się w studni.

Na koniec należy zadbać o jej prawidłowe podłączenie do instalacji elektrycznej i wodnej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium