Filtrowanie
Cena
  • od
    do

Pompy Głębinowe

Sklep internetowy Azaris oferuje swoim klientom szeroki wybór pomp głębinowych o różnych średnicach, które charakteryzują się dużą wydajnością i efektywnością energetyczną. Doskonale sprawdzą się nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również w różnego rodzaju zakładach i rolnictwie.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami oferowanych przez nas pomp i złożenia zamówienia.

Pompy głębinowe - dla domu i rolnictwa

Pompa głębinowa przeznaczona jest do zaopatrywania w wodę z własnej studni w gospodarstwach domowych, małej gastronomii czy zakładach przemysłowych. Pompy głębinowej można używać również jako element systemu nawadniającego ogrody czy pola uprawne. Używa się ich do czerpania wody wówczas, gdy lustro wody znajduje się poniżej 8 m i gdzie zastosowanie pompy powierzchniowej jest niemożliwe.

Szerokie zastosowanie na potrzeby gospodarstw zarówno domowych jak i firm oferowanych przez nas produktów sprawia, że każdy znajdzie takie, które odpowiada jego wymaganiom.

Typowe pompy głębinowe w Azaris

Posiadane w ofercie pompy głębinowe pozwalają na długą i bezawaryjną pracę nie tylko płytkiej studni kręgowej, ale również głębinowej. Przeznaczone są do pracy w systemach hydroforowych oraz szybkiego wypompowania wody ze zbiorników wodnych. Doskonale sprawdzają się do czerpania wody ze studni wierconej, studni kręgowych, instalacjach wodociągowych i innych. Generowane przez pompy głębinowe duże ciśnienie wody pozwoli także na wykorzystywanie ich w pracach gospodarczych, takich jak np. nawadnianie ogrodu. Pompy głębinowe wykonane są materiałów odpornych na korozję - ze stali nierdzewnej, posiadają zabezpieczenia przed zwarciem elektrycznym oraz są odporne na nadmierne zabrudzenia. Wykazują podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Pobór wody za pomocą pompy do studni głębinowej jest tańszy w porównaniu do korzystania z sieci wodociągowej. Jedynymi kosztami są tutaj koszt energii elektrycznej oraz koszt konserwacji i serwisy pompy głębinowej.

Pompy głębinowe znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagany jest bieżący dostęp do wody pitnej. Pompy najczęściej montowane są w studniach w okolicy: domów mieszkalnych, domków letniskowych, działek rekreacyjnych.

Pompy głębinowe do studni wierconych na duże głębokości

Oferowane przez nasz pompy mają moc, która pozwala podać wodę na wysokość do 100m. Zważywszy na fakt, że głębokość studni głębinowych nie przekracza 70 metrów, a bez pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie studni wierconych nie powinna przekraczać 30 metrów, jest to więcej niż wystarczająco by podać wodę pitną w budynkach mieszkalnych. Oczywiście polecamy dobrać pompę głębinową optymalną do planowanego zastosowania.

Pompa głębinowa - jak wybrać?

Pierwszym kryterium wybierając pompę głębinową, będzie jej przeznaczenie. Inna pompa głębinowa będzie potrzebna do nawadniana ogrodu, a inna do dostarczenia wody pitnej do budynku mieszkalnego.

Następnie dobieramy parametry takie jak: moc silnika, wydajność pompy i wysokość podnoszenia w odniesieniu do naszej studni głębinowej. Upewnijmy się, że pompa głębinowa została wykonana z materiałów, które sprostają ciągłej eksploatacji w warunkach wodnych. Bardzo ważna jest osłona kabla elektrycznego. Korpusy w pompach głębinowych powinny być solidne, szczelne i umożliwić ich pełne zatopienie.

Sprawdzić należy też warunki gruntowo-wodne na działce (głębokość warstwy wodonośnej, wahania poziomu wód gruntowych, jakość wody). Jeżeli woda zawierać będzie dużo piasku, może on mieć niekorzystny wpływ na działanie podzespołów i pompa głębinowa będzie się zużywała szybciej.

Przy wyborze pompy uwzględnić trzeba też wielkość studni. Średnica pompy powinna być odpowiednio mniejsza, żeby zmieścić się w studni. Jednakże w przypadku standardowych studni kopanych raczej nie musimy się martwić czy średnica pompy jest odpowiednia.

Na koniec należy zadbać o jej prawidłowe podłączenie do instalacji elektrycznej i wodnej. Dodatkowe Czujniki poziomu wody pomogą utrzymać jej bezawaryjne działanie w przypadku gdy poziom wody obniży się poniżej pompy.

Pompa do studni głębinowych od Azaris

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą w naszym sklepie internetowym. Zapewniamy fachowe podejście i profesjonalne doradztwo. Jeśli interesuje Cię któryś z naszych produktów i masz pytania, zadzwoń! Chętnie odpowiemy na wszystkie z nich i rozmyjemy wszelkie wątpliwości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl