Filtrowanie
Cena
  • od
    do

Pompy do szamba i ścieków

W tej kategorii znajdziesz pompy do szamba z rozdrabniaczami o dużej mocy, a także przeznaczone do brudnej wody, które z łatwością przepompują wszelkie nieczystości. Pompa do szamba doskonale sprawdza się w gospodarstwach wiejskich, budownictwie czy przydomowych ogrodach.

Dysponujemy także pompami do wody brudnej i ścieków, które bez trudu wypompują nieczystości ze zbiornika, lub pomogą pozbyć się wody z garażu czy piwnicy.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami oferowanych przez nas pomp i złożenia zamówienia.

Pompy do szamba z rozdrabniaczem lub bez

Szukasz dobrej pompy, za pomocą której wypompujesz szambo? Sprawdź dostępne u nas produkty. W naszym asortymencie znajdziesz pompy zatapialne do wody brudnej (pompy do ścieków), które nie są wyposażone w rozdrabniacz. Nie jest on w takim przypadku potrzebny, gdyż ścieki stałe są już przetworzone przez bakterie lub wybierane przez szambiarkę. Ten typ pomp świetnie nadaje się również do wypompowywania wody, która napłynęła do pomieszczenia w wyniku podtopienia lub pękniętej rury.

W przypadku szamba, gdzie ścieki stałe zmieszane są ze ściekami ciekłymi, przyda się wydajna i mocna pompa z rozdrabniaczem. Ciała stałe przepływające przez pompę są cięte na mniejsze fragmenty (maksymalna średnica zanieczyszczeń zależy od modelu), przez co nie ulega ona zatkaniu. Pompa do szamba musi być niezawodna, dlatego wybór pompy nie jest łatwy. Należy pamiętać o wydajności, niezwykle ważna jest maksymalna wysokość podnoszenia brudnej wody i ścieków, moc silnika, podłączenie węża, czy też jej ciężar, gdyż zazwyczaj pompa do szamba jest wielokrotnie przenoszona, materiał wykonania (obudowa ze stali nierdzewnej lub tworzywa sztucznego). Pompa powinna się wykazywać dużą odpornością na pracę w niekorzystnych warunkach i uszkodzenia mechaniczne.

Pompa do szamba - jak wybrać

Gdy budynek mieszkalny nie ma dostępu do kanalizacji, popularnym rozwiązaniem są przydomowe szamba. Co jakiś czas nagromadzone nieczystości muszą być usunięte. W tym celu należy posłużyć się odpowiednią pompą. Jaką zatem wybrać taką, która spełni nasze oczekiwania? Na jaką pompę do szamba się zdecydować?

W pierwszej kolejności należy określić jaki rodzaj zanieczyszczeń będzie pompowany. W przypadku brudnej wody wystarczy mniej wydajna pompa, jednak jeżeli w ściekach są zanieczyszczenia długowłókniste, należy sięgnąć po modele z rozdrabniaczem. Kryterium wyboru będzie tutaj to, czy szambo składa się ze zbiornika dwukomorowego, czy jednokomorowego.

W zbiorniku dwukomorowym jedna komora odpowiada za gromadzenie zanieczyszczeń stałych długowłóknistych. Druga z kolei zawiera brudną wodę z drobnymi zanieczyszczeniami. Do opróżnienia tego typu zbiorników można zastosować prosty model pompy do szamba.

Zbiorniki jednokomorowe z kolei zawierają zarówno brudną wodę jak i zanieczyszczenia stałe, które przy pompowaniu zwykłą pompą, mogą ją zatkać. Dlatego też w tego typu zbiornikach najlepszym wyborem jest mocna pompa do szamba z rozdrabniaczem. Należy także zapewnić odpowiednią średnicę dla rury - nie mniej niż 50 mm, tutaj ważny zatem będzie króciec tłoczny przy urządzeniu.

Drugim aspektem jest moc silnika, wydajność oraz wysokość podnoszenia. Parametry te są od siebie zależne i jeżeli pompa ma większą moc silnika, tym samym zwiększa się wydajność i wysokość podnoszenia. Niektóre modele potrafią osiągnąć wydajność nawet 2500 l/min.

Pompy zatapialne z pływakiem

Większość pomp przeznaczona jest do pracy ciągłej, ale wymaga ona pełnego zanurzenia. Z tego powodu warto wybrać pompy zatapialne z pływakiem, który w przypadku osuszenia szamba samoczynnie wyłączy pompę. Zapobiegnie to sytuacji, w której pracowałaby na sucho, co mogłoby doprowadzić do jej uszkodzenia. Taki pływak znacząco podnosi komfort użytkowania.

Kolejną istotną kwestią do rozważenia jest sposób zasilania pompy. Na rynku obecne są modele zasilane prądem o napięciu 230V lub 400V. Wybór uzależniony jest od posiadanej instalacji.

Oczywiście pompa powinna być wykonana z materiałów odpornych na korozję, polecane są szczególnie modele ze stali nierdzewnej.

W sklepie Azaris znajdziesz wysokiej jakości pompy do szamba różnego rodzaju. Posiadamy bogaty asortyment pomp i akcesoriów. Oferujemy fachową pomoc w wyborze urządzenia. Jeśli szukasz pompy do szamba, sprwdź naszą ofertę. Z pewnością znajdziesz odpowiedni produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl