Filtrowanie
Cena
  • od
    do

Lampy COB

W ofercie sklepu internetowego Azaris znajdziesz nowoczesne lampy halogenowe LED oparte na technologii COB o niskim poborze mocy. Rozwiązanie to pozwala na uzyskanie światła równomiernie padającego na powierzchnię - to najważniejsza różnica między lampami COB LED, a doskonale nam już znanymi klasycznymi lampami LED. Efekt ten uzyskuje się dzięki większemu zagęszczeniu diod w lampie. Dzięki temu nasze naświetlacze jeszcze lepiej sprawdzają się jako źródło światła do oświetlenia miejsca pracy - w warsztacie czy w czasie prac wykończeniowych, tynkarskich lub malarskich. Halogeny LED COB nie tylko świetnie oświetlają, ale również są przyjazne dla wzroku.

W porównaniu do klasycznych lamp cechują się dużo mniejszym zużyciem energii. Diody LED zastosowane w urządzeniach pozwalają znacznie zredukować zapotrzebowanie na moc.  

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu internetowego!

Lampa COB LED - wydajne i energooszczędne źródło światła w Twoim warsztacie

Oferujemy Państwu wyłącznie najwyższej jakości lampy LED wykorzystujące technologię COB, które odznaczają się trwałością, odpornością na niesprzyjające warunki atmosferyczne, wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Emitują światło różnej barwy, mogą więc Państwo wybrać taki produkt, który najlepiej spełni Państwa oczekiwania. Oszczędne w codziennej eksploatacji, pozwalają zoptymalizować zużycie energii. Część naszych produktów posiada czujnik ruchu oraz czujnik zmierzchu. Oświetlenie COB LED pracuje bezawaryjnie nawet do 50 tysięcy godzin, a diody bezproblemowo znoszą wielokrotne cykle włączania i wyłączania. 

Co to są diody LED COB?

Termin COB (ang Chip-on-Board) odnosi się do sposobu montażu chipa LED na podłożu (np. węglik krzemu lub szafir). Każdy chip COB posiada co najmniej kilka diod (najczęściej 9 lub więcej). Cechą charakterystyczną technologii COB jest to, że posiada ona jeden obwód i dwa złącza niezależnie od ilości diod na chipie.

Zalety technologii COB

Technologia ta pozwala uzyskać gęstsze upakowanie diod na powierzchni matrycy. Sprawia to, że lampy skonstruowane w tej technologii - mimo niskiej mocy - mają wyższą intensywność i jednolitość światła.

Za zwiększeniem "gęstości lumenów" idzie również kolejna bardzo istotna cecha. Matryca o określonej liczbie lumenów w technologii COB potrzebować będzie mniej energii elektrycznej do zasilania niż matryca SMD czy DIP LED. Konstrukcja lampy także będzie bardziej zwarta.

Jeden obwód i dwa styki - to rozwiązanie z kolei umożliwia maksymalne uproszczenie urządzenia LED.

Ze względu na swoje właściwości chipy LED COB wykorzystywane są w reflektorach, halogenach, naświetlaczach, żarówkach czy lampach błyskowych. Doskonale sprawdzają się w urządzeniach mobilnych, ze względu na niski pobór energii i wysoką intensywność światła. Wykorzystać je można także do oświetlenia domowego lub jako oświetlenie ogólnego przeznaczenia, dobrym przykładem tego typu oświetlenia mogą być Lampy halogenowe LED o mocy 200W, 300W i 500W .

Technologia COB posiada także wady. Jedną z nich jest brak możliwości manipulowania napięciem prądu dla poszczególnych diod, co w efekcie przekłada się niemożliwość wygenerowania światła o zmiennej barwie. Również możliwości chłodzenia układu COB są mocno ograniczone. Gęste upakowanie diod powoduje, że przy długotrwałej pracy nagrzewają się od siebie, w rezultacie czego mogą ulegać awarii. Systemy chłodnicze są także mniej wydajne - co wymuszone jest przez niewielkie rozmiary oprawy.

Wszystko to powoduje, że zastosowanie technologii COB w przemyśle lub rozwiązaniach specjalistycznych jest mocno ograniczone.

Lampy LED COB w sklepie internetowym Azaris

W naszej ofercie znajdziesz urządzenia wyposażone w technologie COB, ale nie tylko. Kupisz u nas także:

Zapraszamy do zapoznania się ofertą i składania zamówień!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl