Filtrowanie
Cena
  • od
    do

Lampy solarne ogrodowe LED

Oświetlenie ogrodu nie musi być drogie. Dzięki energooszczędnym, wykorzystującym energię słoneczną lampom ogrodowym LED, możesz tworzyć własne aranżacje i umieszczać praktyczne źródła światła w różnych miejscach - przy ścieżce, altance, na balkonie czy tarasie.

W tej kategorii znajdziesz popularne i funkcjonalne lampy solarne do wbijania w trawnik w kształcie kuli lub pochodni, oraz takie, które można montować na słupach bądź elewacji. Sprzedawane w naszym sklepie lampy solarne cechują się wysoką żywotnością źródła światła, wydajnymi panelami fotowoltaicznymi, pojemnymi akumulatorami oraz możliwością sterowania oświetleniem za pomocą pilota. Nasze lampy słoneczne są bezpieczniejsze i są łatwe do przechowywania.

Zapraszamy do zapoznania się z szerokim wyborem produktów oraz do zakupu lamp solarnych do ogrodu!

 

Jak działają lampy solarne ogrodowe?

Lampy solarne to niedrogie źródło światła stosowane jako oświetlenie zewnętrzne. Niewielki panel fotowoltaiczny przetwarza energię prosto ze Słońca na prąd. Odbywa się to w ciągu dnia, a wydajność takiego panelu zależy m.in. od pogody. W słoneczne dni lampa solarna naładuje się bardzo szybko, z kolei przy dużym zachmurzeniu, akumulatory do pełnego naładowania będą potrzebowały kilku/kilkunastu godzin.

Zgromadzoną energię elektryczną lampy solarne wykorzystują po zapadnięciu zmroku do zasilania diod LED. Wszystkie lampy solarne do ogrodu wyposażone są w czujnik zmierzchu, dzięki czemu świecą jedynie wtedy kiedy robi się ciemno. Jest to niezwykle tanie oświetlenie dla Twojego ogrodu. Z łatwością możesz wykorzystać lampy solarne jako oświetlenie ogrodowe lub jako oświetlenie np. tarasu. W większości przypadków nowy klient montuje lampy w okolicy drzwi wejściowych, tak aby delikatne światło wskazywało wejście do domu.

Lampy solarne do ogrodu, na balkon, taras czy do altany

Zastosowanie lamp solarnych jest duże. Można ich użyć do oświetlenia alejek w naszym ogrodzie. Poza funkcja użytkową będą one wtedy pełnić także funkcję dekoracyjną. W nowoczesnych ogrodach sprawdzą się podstawowe kształty - takie jak kule, prostokąty, stożki czy punkty świetlne. Jeżeli jednak masz ochotę na trochę ekstrawagancji, wybierz lampy w kształcie pochodni. Szczególnie interesujące są solarne lampy wiszące w formie kolorowych żarówek.

Przykładowa aranżacja solarnych lamp ogrodowych

 

Do oświetlenia miejsc spotkań rodzinnych takich jak altany czy grille ogrodowe lepsze będą lampy solarne o większej mocy. Dają one więcej światła, ale przez to ich panele słoneczne muszą być odpowiednio większe, aby zapewnić wystarczającą ilość energii.

W sklepie internetowym Azaris znajdziesz oświetlenie solarne o mocy od 50 do nawet 400 W. Żywotność źródeł światła LED w takich lampach szacowana jest na 50 000 godzin, czyli ponad 15 lat conocnego świecenia.

Dodatkowo lampy solarne ścienne do montowania na ścianach i słupach zostały wyposażone w pilot. Za jego pomocą jesteśmy w stanie wyłączyć całkowicie lampę, zmniejszyć lub zwiększyć jej jasność, ustawić tryb świecenia (np. 4h pełnego świecenia i 4h w trybie z czujnikiem ruchu) i włączyć lampę błyskową.

Ogrodowe lampy solarne z czujnikiem ruchu

Dostępne w naszym sklepie solarne lampy można wykorzystać też do oświetlenia podjazdów, ulic czy parkingów. Lampy solarne z czujnikiem ruchu będą idealne w sytuacji, gdy musimy perfekcyjnie zaparkować pod domem lub bezpiecznie wjechać do garażu. Dają one mocne światło i świetnie oświetlą drogę tylko na czas potrzebny do zaparkowania.

Lampy solarne z czujnikiem ruchu przyda się również podczas naszej nieobecności. Przy wykryciu ruchu automatycznie uruchomione oświetlenie jest w stanie wystraszyć potencjalnych włamywaczy lub ostrzec sąsiadów, że coś niepokojącego dzieje się w Twoim ogródku.

Zalety lamp solarnych ogrodowych

Zewnętrzne oświetlenie solarne posiada szereg zalet, których nie sposób ignorować. Istnieją różne rodzaje lamp solarnych. Wszystkie z nich są odporne na czynniki zewnętrzne. Niektóre modele są wyposażone w czujnik ruchu.

Energia elektryczna jest darmowa

Do zasilania lampki wykorzystywany jest prąd stały wytworzony z energii słonecznej. Korzystanie z oświetlenia solarnego nie naraża Cię na dodatkowe koszty. Każda lampa jest wyposażona we własny akumulator.

Wysoka żywotność

Produkty w naszym sklepie to gwarancja kilkudziesięciu lat pracy, a przy ograniczeniu czasu świecenia można ten czas dodatkowo wydłużyć. Akumulator, w jaki wyposażona jest lampka ogrodowa, pozwoli na tysiące cykli ładowania.

Montuj, gdzie chcesz

Samowystarczalność lampy solarnej (brak zasilania sieciowego) oznacza, że możesz ją umieścić w dowolnie wybranym przez siebie miejscu - w ogrodzie, na podjeździe, wokół domu niezależnie od sieci energetycznej. Sprawia to, że doskonale sprawdzą się w miejscach, do których z jakichś powodów, nie chcesz lub nie możesz poprowadzić przewodów elektrycznych.

Bezproblemowy montaż

Zaraz po dostawie możesz przystąpić do montażu lampy. Wbij ją w trawnik lub zamocuj na elewacji czy konstrukcji drewnianej za pomocą wkrętów dostarczonych w zestawie. Nie musisz mieć doświadczenia technicznego, aby samodzielnie przeprowadzić montaż.

Wytrzymała konstrukcja

Lampy solarne do ogrodu zostały zbudowane tak, by zapewnić wysoką wodoodporność. Wysoka klasa szczelności sprawia, że nie straszny im deszcz, śnieg, kurz czy pył. 

Światło po zmroku

Wbudowany czujnik zmierzchu uruchamia lampkę wtedy, kiedy jest naprawdę potrzebna, czyli po zapadnięciu zmroku. Lampy działają przez 8 - 10 godzin w zależności od stanu naładowania akumulatorów.

Różne tryby świecenia

Lampy standardowo działają od zapadnięcia zmroku do świtu. Jednak niektóre modele wyposażone są w układ sterowania, który pozwala pracować im w kilku wcześniej zaprogramowanych trybach. Lampa solarna może świecić nieustanie przez kilka godzin, uruchomić się tylko po wykryciu ruchu lub pracować w trybie mieszanym.

Długa żywotność, niskie zużycie energii oraz to, że lampki solarne możesz umieścić w dowolnym miejscu bez wykorzystywania dodatkowych kabli sprawia, że oświetlenie zewnętrzne delikatnym światłem może sprawiać nam radość przez długie lata.

Pochodnia - lampa solarna do ogrodu i na balkon

Jak długo ładują się lampy solarne do ogrodu?

Czas ładowania ogrodowych lampek solarnych zależy w dużej mierze od natężenia światła słonecznego oraz stanu ogniwa fotowoltaicznego. W pełni sprawna lampa ogrodowa, na którą z dużą intensywnością padają promienie słoneczne, powinna naładować się w przeciągu 5-6 godzin. Przy lekkim zachmurzeniu czy również zabrudzeniu panelu fotowoltaicznego czas ten wydłuża się do nawet 12 godzin. Z tego powodu warto dbać i okresowo konserwować te urządzenia, aby służyły nam dłużej.

W pełni naładowane urządzenie będzie oświetlać Twój ogród przez od 8 do 20 godzin w zależności od pojemności akumulatora.

Solarne lampy ogrodowe - jak konserwować?

Lampki solarne umieszczane przy alejkach spełniają swoją rolę w okresie od wiosny do jesieni. To właśnie wtedy najdłużej przebywamy w ogrodzie. Jeżeli chcesz jak najdłużej z nich korzystać, przestrzegaj kilku zasad.

Po pierwsze - przecieraj regularnie panel solarny z pyłu, kurzu i zanieczyszczeń organicznych. Czysty panel to maksymalna wydajność przetwarzania energii promieniowana na elektryczną.

Po drugie - do czyszczenia używaj miękkiej ściereczki oraz wody z dodatkiem łagodnego detergentu.

Po trzecie - na zimę schowaj lampki solarne ogrodowe do garażu lub warsztatu.

Kinkiet solarny na elewacji konserwuje się w podobny sposób, z tą różnicą, że nie ma potrzeby demontażu go na zimę.

Co zrobić, gdy lampy solarne nie świecą?

Przyczyn może być kilka, ale zacznijmy od tych najbardziej prawdopodobnych.

Lampa stoi zbyt blisko innego źródła światła 

Padające na lampę światło pochodzące np. z latarni ulicznej może zakłócać pracę czujnika, sprawiając, że nie będzie ona świecić lub będzie migotać. Rozwiązaniem tego problemu jest przesunięcie lampy w inne miejsce lub rzadsze rozmieszczenie lampek ogrodowych.

Zabrudzony panel fotowoltaiczny

Panel fotowoltaiczny jest odpowiedzialny za przemianę energii promieniowana słonecznego w elektryczną. Jeżeli ulegnie on zabrudzeniu, może okazać się, że akumulatory nie zdążyły się naładować podczas dnia, co będzie skutkowało brakiem oświetlenia w nocy. Regularnie czyść panel, aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości.

Zepsuta lampa solarna

Przy braku należytej staranności przy przechowywaniu czy użytkowania lub po prostu z winy wady fabrycznej lampy ogrodowe mogą nie świecić. Nie pozostaje nam wtedy nic innego jak oddać je do naprawy lub zaopatrzyć w nowe.

Odwrotna sytuacja ma miejsce kiedy lampki świecą w dzień. Takie zachowanie może świadczyć o uszkodzeniu czujnika i należy skontaktować się z producentem lub sprzedawcą.

Oferta sklepu internetowego Azaris

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór różnych lamp solarnych i żarówek LED. Dostępne są u nas lampy solarne do montażu na elewacji, na słupach, wysięgnikach, na tarasie czy do wbijania w ziemię. To popularne rozwiązanie jest idealne dla osób, które chciałyby doświetlić nocą swój ogród, podjazd, wjazd do garażu nie narażając się na zwiększone rachunki za prąd. Sprawdzają się także w miejscach, do których nie sposób poprowadzić instalacji elektrycznej.

Produkty do zastosowania w Twoim ogrodzie.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całością naszej oferty na oświetlenie LED dla domu, ogrodu czy warsztatu. Wśród szerokiego wyboru produktów dostępne są także ekonomiczne lampy solarne uliczne.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl