Filtrowanie
Cena
  • od
    do

Lampy Przemysłowe LED

Oprawy przemysłowe LED są niezwykle efektywnym i wydajnym źródłem światła. Lampy przemysłowe przeznaczone są dla obiektów takich jak hale produkcyjne, place manewrowe, magazyny, punkty załadunku, parki, ogrody, przydomowe parkingi, obiekty sportowe i inne. Oferowane w naszym sklepie wysokiej jakości oświetlenie przemysłowe LED cechuje się wytrzymałością na zmienne warunki atmosferyczne (m.in. niskie temperatury) i uszkodzenia mechaniczne, co czynią je niezwykle praktycznym. Przemysłowe lampy bez obaw można zainstalować na zewnątrz - są wodoodporne, lekkie i nie nagrzewają się. Obudowa wykonana została z odlewanego aluminium, bardzo lekkiego i odpornego na korozję.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego na oświetlenie dla obiektów przemysłowych oraz dokonywania zakupów!

Oświetlenie przemysłowe LED hal produkcyjnych, magazynowych

Oferujemy Państwu wiele modeli lamp LED przemysłowych o różnej mocy, barwie i kącie padania światła, z których z pewnością wybierzesz taki, który spełni wszelkie Twoje wymagania i oczekiwania. Oprawy przemysłowe i lampy LED są bardzo trwałe - szacuje się, że ich żywotność wynosi nie mniej niż 40 000 godzin pracy. Uważane są za energooszczędny zamiennik metahalogenowych źródeł światła. Pobierają znacznie mniej energii elektrycznej, oferując przy tym wyższą moc świetlną. Lampy przemysłowe LED posiada niski pobór mocy, co sprawia, że jest wyjątkowo tanie w eksploatacji. Nie ma możliwości rozładowania lamp przy użytkowaniu zewnętrznym.

Lampy przemysłowe LED i ich wykorzystanie

Lampy przemysłowe LED przeznaczone są do:

  • oświetlenia obiektów przemysłowych oraz hal przemysłowych,
  • oświetlania pomieszczeń magazynowych oraz warsztatów,
  • oświetlania zakładów produkcyjnych
  • oświetlania placów manewrowych, parkingów lub terenu wokół zakładu.

Lampy przemysłowe sprawdzają się zarówno w niskich halach przemysłowych lub innego typu jak i magazynach wysokiego składowania.

Duża wydajność diod LED oświetlenia przemysłowego, różny kąt świecenia, różny stopień szczelności oprawy, barwa światła dostosowana do potrzeb to tylko nieliczne zalety, dzięki którym lampy LED-owe zaczęły być wykorzystywane także jako oświetlenie zewnętrzne.

Oprawy przemysłowe LED

Oprawy przemysłowe LED cechują się wysoką klasą szczelności oraz wysoką jakością wykonania co zapewnia ochronę przed wilgocią, wodą lejącą się strumieniem na obudowę, zapyleniem czy ciałami obcymi. 

Są więc idealnym źródłem oświetlenia przestrzeni przemysłowej, gdzie w zależności od wykonywanych czynności, hale przemysłowe i wszystkie dostępne na niej obiekty, maszyny, regały czy lampy są narażone na różnego rodzaju czynniki. Lampy LED przemysłowe dostępne w naszym asortymencie świetnie nadają się do pracy w ciężkich warunkach, zapewniając odpowiednią ilość światła oraz długotrwałe użytkowanie.

Co to są stopnie ochrony i czym są normy szczelności? - więcej na ten temat przeczytasz na naszym blogu.

oświetlenie magazynu z oponami

Lampy przemysłowe w technologii LED

Oświetlenie przemysłowe wykorzystujące technologię LED to doskonały wybór. Posiada ono szereg bardzo istotnych zalet, które sprawiają, że są najlepszym wyborem w halach produkcyjnych, obiektach przemysłowych, pomieszczeniach magazynów. Doskonale oświetlą także garaże. Wybierając lampy ledowe przemysłowe, warto zwrócić uwagę na następujące cechy tych źródeł światła.

Oszczędność energii i niskie koszty eksploatacji

Oświetlenie przemysłowe LED zużywają nawet do 90% mniej energii niż klasyczne oświetlenie. Lampy LED przemysłowe są droższe w zakupie, jednak ten koszt szybko się zwraca.

Długa żywotność

Kolejną przewagą nad zwykłymi żarówkami czy świetlówkami jest długa żywotność lampy LED. Producenci gwarantują żywotność takiej lampy na kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt tysięcy godzin nawet w pełnym zakresie wykorzystywania. To tak jakby taka lampa świeciła nieustannie przez 4-6 lat. Oprawa hermetyczna LED dodatkowo wydłuża żywotność.

Dlaczego oświetlenie typu LED ma znacznie większą żywotność od tradycyjnej żarówki?

Wynika to z technologii, jaka została użyta przy produkcji obu typów oświetlenia. Tradycyjne żarówki do emisji światła wykorzystują najczęściej wolframowy żarnik. Przez żarnik przepływa prąd, nagrzewając go, co powoduje jednocześnie emisję światła. Częste włączanie i wyłączanie żarówek powoduje degradację jej wolframowego żarnika. Oświetlenie LED z kolei wykorzystuje technologię półprzewodnikową, która cechuje się dużą sprawnością i małym poborem prądu co znacznie przyczynia się do żywotności lampy LED.

Temperatura światła

Kolejną istotną zaletą tego typu oświetlania jest nienagrzewanie się. Lampa przemysłowa LED nagrzewa się jedynie nieznacznie, przez co wywołanie pożaru jest zredukowane do minimum. Niska emisja ciepła jest wynikiem zastosowania technologii półprzewodnikowej, która cechuje się trwałością.

Bardzo krótki rozruch

Tradycyjne świetlówki potrzebują czasu, aby zaświecić pełną mocą. W przypadku lamp w technologii LED rozruch jest natychmiastowy i pełna moc światła osiągana jest w ułamku sekundy.

Zakres temperatur

Oświetlenie przemysłowe dostępne w naszym sklepie jest przystosowane do pracy w szerokim zakresie temperatury od -30°C do 60°C-30-60°C. Lampy ledowe przemysłowe cechuje odporność na niskie temperatury, jak i wysokie temperatury, jednak tak naprawdę lampy przemysłowe LED preferują zimno.

Dowolny kolor i barwa światła

Oświetlenie LED dostępne jest obecnie w niemal w każdym kolorze i dowolnej temperaturze barwowej. W przemyśle najbardziej pożądaną jest lampa, która emituje światło barwy białej neutralnej lub zimnej i zapewnia silne źródło światła, doskonale oświetlając miejsca pracy. Im lepiej doświetlone stanowisko, tym sprawniej przebiega praca, a pracownicy popełniają mniej pomyłek.

Kolorowe oświetlenie LED sterowane jest często dedykowanym pilotem dołączonym do zestawu.

Światło barwy neutralnej

Barwa biała neutralna wzmaga koncentrację i nie męczy oczu. Nie mniej istotny jest też współczynnik oddawania barw CRI wyrażony jako wartość z zakresu 0-100. Im większy tym bliżej sztucznemu oświetleniu do tego naturalnego. Na instalacjach przemysłowych i w halach magazynowych współczynnik ten powinien wynosić więcej niż Ra 80.

Barwa światła biała dzienna

Barwa biała dzienna idealnie nadaje się do oświetlenia powierzchni w biurach. W małych biurach zazwyczaj instalowana jest lampa hermetyczna. Lampa hermetyczna sprawdzi się także przy oświetlaniu warsztatu lub sklepu.

Barwa biała zimna

Barwa biała zimna sprawdzi się przy oświetlaniu hal produkcyjnych i dużych przestrzeni halowych. Ta barwa światła działa pobudzająco na organizm i redukuje zmęczenie wzroku. Barwa biała zimna jest wręcz stworzona do oświetlania fabryk i przestrzeni roboczych.

Więcej o barwie światła możesz przeczytać na naszym blogu.

Ochrona środowiska

Przemysłowe lampy LED renomowanych producentów są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska. Rzadziej się je wymienia i potrzebują znacznie mniej energii niż tradycyjne oświetlenie.

Oprawy przemysłowe LED

Oprawy przemysłowe wykonane w technologii LED to inwestycja na lata. Jeżeli zależy Ci na dobrym oświetleniu miejsca pracy lub terenu wokół firmy i jednocześnie nie chcesz przepłacać, zainwestuj w sprawdzone rozwiązania odporne na czynniki zewnętrzne czy uszkodzenia mechaniczne, które dzięki wysokiej efektywności zapewnią Ci optymalną ilość światła do pracy.

Solarna przemysłowa lampa LED z czujnikiem zmierzchu i ruchu

Systemy oświetleniowe powinny być wydajne i energooszczędne. Sprzedawane w sklepie Azaris lampy to wysokiej jakości źródło światła, które będzie uruchamiane, gdy wykryje ruch lub po zapadnięciu zmroku. Nie musisz też martwić wysokimi rachunkami za prąd do oświetlenia terenu wokół Twojej firmy - solarne lampy LED zewnętrzne przemysłowe są niezwykle energooszczędne, ponieważ nie wymagają podłączenia do sieci elektrycznej, a moc pobierają z energii słonecznej.

Czujniki zmierzchu

Czujniki zmierzchu działają na zasadzie rozłączania i złączania obwodu elektrycznego, który zasila lampę przemysłową LED. Urządzenia te są trwałe i mają bardzo niski pobór prądu.

Czujniki ruchu

Czujniki ruchu tak jak czujniki zmierzchu są wykorzystywane do sterowania oświetleniem przemysłowym lub na zewnątrz budynków co przyczynia się do jego lepszego funkcjonowania. Czujniki ruchu zbierają odbite fale elektromagnetyczne lub ultradźwięki co pozwala sterować oświetleniem. W dowolnym miejscu możesz określić czy Twoje oświetlenie przemysłowe LED będzie reagować na ruch. Lampa przemysłowa LED z czujnikiem ruchu doskonale znajdzie swoje zastosowanie w miejscach, które nie wymagają ciągłego oświetlania pomieszczeń, a jedynie wtedy, gdy ktoś akurat tam przebywa.

Lampy przemysłowe i oprawy LED - oferta sklepu AZARIS

W ofercie znajdziesz lampy uliczne solarne LED, które wyposażone są w akumulatory gromadzące energię elektryczną wytworzoną ze Słońca. Lampa wyposażona jest w ogniwo solarne, czujnik ruch, czujnik zmierzchu oraz włącznik wraz z wyłącznikiem. Tego typu lampa jest świetnym dodatkowym rodzajem oświetlenia przemysłowego, która ze względu na swoje źródło zasilania gwarantuje dodatkowe bezpieczeństwo.

Lampa przemysłowa LED zasilana promieniami słonecznymi jest w stanie świecić przez 4 noce po pełnym naładowaniu akumulatora. Zestaw często zawiera wygodny zdalny pilot do sterowania lampą przemysłową LED. W najtrudniejszych warunkach pracy sprawdzą się doskonale produkty z naszej oferty obejmującej lampy przemysłowe LED.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami dostępnych w naszym sklepie lamp przemysłowych i do składania zamówień. Oferta obejmuje przede wszystkim produkty renomowanych i cenionych producentów. W naszym sklepie znajdziesz oprawy oświetleniowe, diody LED Philips czy też różnego rodzaju lampy LED zewnętrzne według swoich preferencji.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl