Lampy solarne ścienne

Oświetlenie zewnętrzne domu może być kosztownym przedsięwzięciem. Ale nie musi. Solarne oświetlenie LED pozwala zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej, gdyż ta w całości pochodzi ze słońca. Wbudowane panele fotowoltaiczne przetwarzają promienie słoneczne na prąd, który następnie wykorzystywany jest do zasilania diody LED.

W tej kategorii znajdziesz produkty, które bez obaw możesz montować na zewnętrznych ścianach budynków mieszkalnych, biurowych czy przemysłowych.

Lampy solarne na elewację domu - budowa

Lampa solarna składa się z panelu fotowoltaicznego, lampy z diodami LED oraz czasem z pilota sterującego. Dlaczego w lampach solarnych stosuje się technologię LED? Głównie dlatego, że jest ona wyjątkowo energooszczędna. Diody LED mają najlepszą efektywność świetlną, czyli jeden wat energii jest w stanie wytworzyć większy strumień świetlny. Ponadto charakteryzują się o wiele dłuższą żywotnością niż tradycyjne żarówki.

Solarne lampy ścienne - z racji tego, że wykorzystywane są na zewnątrz nierzadko na ścianach nieosłoniętych przed deszczem - muszą być odpowiednio szczelne. Dlatego też w trakcie zakupów warto zwrócić uwagę na klasę szczelności. Im wyższa, tym lepiej lampa solarna jest zabezpieczona przed opadami deszczu, kurzem i pyłem.

Przykład montażu

Zasada działania

W trakcie dnia panel solarny zbiera promienie słoneczne i przetwarza je na prąd, który magazynowany jest w specjalnych akumulatorach. Po zmierzchu energia elektryczna wykorzystywana jest przez lampę.

Lampy solarne LED wyposażone są w czujnik zmierzchu. Dzięki niemu ich działanie jest w pełni zautomatyzowane. Uruchamiają się one tylko wtedy, kiedy światło jest naprawdę potrzebne, czyli po zapadnięciu zmroku.

Część dostępnych w naszym sklepie produktów posiada także wbudowany czujnik ruchu. Jest to dodatkowe rozwiązanie przydatne zwłaszcza wtedy, kiedy solarna lampa ścienna ma służyć jedynie okazjonalnie np. podczas parkowania na podjeździe czy podczas witania gości przed drzwiami frontowymi.

Dodatkowym wyposażeniem do niektórych lamp LED jest pilot, który służy do ustawiania różnych, preferowanych trybów świecenia. Lampa solarna ścienna może pracować w trybie ciągłym lub w trybie mieszanym (30% mocy, a w chwili wykrycia ruchu 100% mocy). Dzięki temu możemy dodatkowo wydłużyć czas pracy lampy w nocy.

Zasada działania

Gdzie montować kinkiety solarne?

Aby prawidłowo działać, solarna lampa ścienna musi mieć dostęp do promieniowania słonecznego. Dysponujemy modelami wyposażonymi we wbudowany, ruchomy panel fotowoltaiczny lub zewnętrzny moduł solarny łączący się z lampą LED za pomocą kabla.

Przed zakupem upewnij się, że lampa będzie miała wystarczający dostęp do światła. Jeżeli będzie to utrudnione, rozważ zakup lampy z zewnętrznym panelem solarnym.

Lampy solarne ścienne służą do montażu na ścianach elewacyjnych budynku, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by umieścić je na konstrukcji drewnianej altany, szopy czy warsztatu. Doskonale sprawdzają się jako lampy solarne ogrodowe czy też solarne lampy uliczne.

Pamiętaj też o regularnym czyszczeniu panelu fotowoltaicznego. W ten sposób masz gwarancję, że przemiana światła w prąd następuje z maksymalną wydajnością.

Wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć panel wilgotną, miękką ściereczką z dodatkiem łagodnego detergentu.

Lampa solarna LED ścienna - zalety

Zerowe koszty eksploatacji - decydując się na oświetlenie solarne nie musisz martwić się o rachunki za prąd. Energia zasilająca lampy pochodzi ze słońca i jest całkowicie darmowa.

Długa żywotność - zastosowanie technologii LED pozwala na użytkowanie źródła światła przez kilkanaście lat bez konieczności jego wymiany.

Montuj, gdzie chcesz - solarna lampa może być zainstalowana na dowolnej powierzchni: na ścianie, na słupie czy konstrukcji drewnianej. Nie ma potrzeby prowadzenia dodatkowej instalacji elektrycznej, więc może ona znajdować się także w trudno dostępnych miejscach.

Odporne na warunki atmosferyczne - solarna lampa ścienna posiada szczelną obudowę (co najmniej IP65), co przekłada się na jej odporność na wilgoć, bezpośrednie opady deszczu czy śniegu oraz kusz i pył.

Świeci kiedy chcesz - Potrzebujesz światła jedynie, wtedy kiedy jesteś w jej pobliżu? Nie ma problemu. Kinkiety solarne mogą świecić jedynie wtedy kiedy wykryją ruch, a przez pozostałą część nocy być w trybie czuwania lub świecić z ograniczoną mocą. Sprawdź koniecznie lampy solarne z czujnikiem ruchu.

Prosty montaż - Nie musisz posiadać specjalnych narzędzie ani uprawnień, aby taką lampę zamontować na elewacji, wysięgniku czy w ogrodzie. Wystarczą proste narzędzia oraz odrobina samozaparcia i już po chwili możesz cieszyć się darmowym źródłem światła oświetlającym Twój dom.

Jaka lampa ścienna będzie dla mnie najlepsza?

Wszystko zależy od tego, do jakich celów będziesz ją chciał wykorzystać.

Jeżeli twoim celem jest dekoracyjne oświetlenie domu, wybierz kinkiety solarne dające łagodne światło. Nie muszą być dużej mocy, aby zapewnić wyjątkowy efekt.

Do oświetlenia podjazdów, parkingu przed domem, frontowego wejścia wybierz jedne z produktów z wbudowanym czujnikiem ruchu. Moc takiej lampy musi też być odpowiednio większa, aby dojrzeć przeszkody i utrudnienia na drodze. W naszej ofercie najdziesz także modele o dużej mocy.

Takie modele przydadzą się także do odstraszania potencjalnych włamywaczy. Nagle włączająca się lampa potrafi odstraszyć amatorów cudzej własności oraz zaalarmuje sąsiadów, że coś niepokojącego dzieje się na Twojej posesji.

wykorzystanie lamp solarnych

Oferta sklepu internetowego Azaris

W naszym sklepie online znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz - do domu, ogrodu, warsztatu. Dysponujemy szerokim wyborem produktów wykorzystujących technologię LED, takich jak: żarówki, świetlówki, halogeny, lampy przemysłowe, warsztatowe, przenośnie i taśmy.

Serdecznie zapraszamy do składania zamówień za pośrednictwem strony internetowej. Zamówienia realizujemy w ekspresowym tempie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl