Filtrowanie
Cena
  • od
    do

Nordic Walking Kije

Nordic walking to ogólnodostępna aktywność prozdrowotna, dzięki której człowiek angażuje aż 90% mięśni ciała. Prawidłowe zastosowanie sprzętu pozwoli skutecznie odciążyć stawy kolanowe i biodrowe, wzmocnić mięśnie grzbietu i zapobiec bólom kręgosłupa. Kijki do nordic walking pozwolą Państwu zadbać o zdrowie, poprawić kondycję i sylwetkę. Ważne, aby zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt.

Do uprawiania nordic walking potrzebne są jedynie dobre kije do chodzenia. To jedyne akcesorium, jakie jest Ci potrzebne, dlatego też warto przyłożyć się do tego zakupu. Bez kijów, każde Twoje wyjście to będzie zwykły spacer, a to przecież nie o to chodzi!

Kije do nordic walking muszą być dobrej jakości, tak by wyrobić sobie od razu prawidłowe nawyki i dla zachowania prawidłowej techniki marszu. Pamiętajmy, ta dyscyplina sportu w głównej mierze opiera się na technice i prawidłowym wykonywaniu marszu.

Kijki nordic walking szybko znalazły swoich fanów, ponieważ mogą być wykorzystywane przez wszystkich bez względu na płeć, wiek, masę ciała czy sprawność fizyczną. Ten rodzaj aktywności fizycznej jest przeznaczony dla każdego.

Kije do nordic walking

W sklepie Azaris znajdziesz niezawodne kije do nordic walking zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych aktywności na świeżym powietrzu. Każdy kije nordic walking posiadają swoje istotne parametry, które będą decydować o ich przeznaczeniu.

W ofercie naszego sklepu posiadamy profesjonalne kije do nordic walking. Długość sprzętu może osiągnąć od 65 cm do 135 cm - w zależności od indywidualnych potrzeb użytkownika. Dostępne kolory w naszym sklepie to srebrny, niebieski i czerwony. W trakcie jednej godziny marszu z naszymi kijkami można spalić blisko 500 kalorii. Kije wykonane są z najwyższej jakości materiałów - wytrzymałego aluminium, dzięki czemu mogą Państwu służyć przez wiele sezonów. Ponadto, kijki nordic walking zostały wzbogacone w system ANTI-SHOCK oraz 3 stopniowy, teleskopowy mechanizm. Sprzęt ten jest bardzo lekki, ważą jedynie 330 g.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Kije do nordic walkingu od Azaris

Kijki do nordic walking to prosta konstrukcja składająca się zaledwie z kilku elementów. Między innymi rękojeść, która przeważnie wykonana jest z korka lub gumy z dodatkowym paskiem ułatwiającym trzymanie.

Warto zwrócić uwagę czy wybrane kije do nordic walking posiadają opcję regulacji długości. Przy samodzielnym korzystaniu z kijków nie jest to aż takie istotne, jeśli jednak będzie ktoś inny z nich korzystać warto mieć możliwość dostosowania ich do swoich potrzeb.

Ważnym elementem jest też zakończenie kijów. Powinno być wykonane np. z włókna węglowego, które świetnie ogranicza drgania.

Kijki nordic walkingu - jak kupić

Decydując się na zakup kijów do nordic walking postaw na te z regulacją długości. Dzięki temu bez problemu ustawisz odpowiednią wysokość do siebie (np. przy zmianie obuwia).

Dokonując zakupu stacjonarnego, weź kije do swojej dłoni, wyprostuj się i ustaw je pionowo. Prawidłowa długość jest wtedy, gdy trzymając je w ręce (zakończenie dotyka ziemi), kąt w zgięciu łokciowym wynosi 90 stopni.

Kupując kijki w naszym sklepie internetowym, warto pomóc sobie wzorem:

Twój wzrost x 0,68 = długość kijków, np. 180 cm x 0,68= 122,4 cm - dla osób uczących się wartość tą można zaokrąglić w dół do 120 cm, a dla osób zaawansowanych w górę do 125 cm.

Kije nordic walking gdzie można ich używać?

To wszechstronne akcesorium przeznaczone do rekreacji i sportu. Z powodzeniem mogą być używane podczas spacerów, ćwiczeń np. wzmacniające górne partie ciała czy podczas górskich wycieczek. Są wytrzymałe i z pewnością posłużą nam przez długie lata.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl