Filtrowanie
Cena
  • od
    do

latarki czołowe

Latarki czołowe są sprzętem niezwykle praktycznym. Sprawdzają się przede wszystkim w sytuacjach, w których chcesz oświetlić daną przestrzeń, ale równocześnie potrzebujesz mieć wolne obydwie ręce — na przykład w czasie jazdy na rowerze, wieczornego spaceru z psem czy wykonywania innych czynności manualnych, na które nie pozwala tradycyjna latarka. Wystarczy tylko nałożyć latarkę na głowę i dopasować paski podtrzymujące. Specjalnie opracowana budowa uprzęży gwarantuje, że nawet przy intensywnym ruchu latarka czołowa LED (czołówka) zawsze pozostanie we właściwym położeniu. Możesz ich używać jako dodatkowe źródło światła także przy pracach w warsztacie przy braku dostatecznego oświetlenia. Każda nasza latarka czołowa ma zasilanie na akumulator.

Czołówka LED — praktyczne źródło światła

Niedostateczne oświetlenie drogi, po której idziemy lub miejsca, w którym pracujemy, może spowodować wiele niebezpiecznych sytuacji. W ciemności tracimy orientację i nawet jako doświadczeni trekkerzy, rowerzyści, biegacze, czy osoby uprawiające sport na świeżym powietrzu możemy poczuć się niekomfortowo. Rozwiązaniem tego problemu są latarki, które są bardzo wygodne w użytkowaniu podczas aktywności fizycznej. Zwiększą one Twoje bezpieczeństwo na drodze. Duży zasięg światła lampki na naszym czole potrafi rozświetlić całą najbliższą okolicę, dzięki czemu mamy możliwość bez obaw przemieszczać się po mniej znanym nam terenie, lesie czy nieoświetlonej drodze.

Latarki czołowe wyposażone w diody LED są najczęściej wybieranym produktem tego typu. Wszystko za sprawą ich funkcjonalności i praktyczności. Latarka czołowa LED świeci mocniej, jej czas świecenia jest długi dzięki zastosowaniu technologii półprzewodnikowej oraz jest solidniejsza od standardowych latarek.

Jak wybrać odpowiednią latarkę na czoło?

Jednymi z najbardziej istotnych parametrów jest siła światła oraz czas działania latarki, a także możliwość wyboru trybu świecenia. W naszym asortymencie znajdują się latarki czołowe, które pozwalają regulować siłę światła. W zależności od swoich potrzeb możesz w łatwy sposób skorzystać z różnorodnych trybów świecenia. Wyposażone są w funkcję, w której produkt świeci światłem pulsacyjnym, punktowym, a także rozproszonym. Barwa światła w obrębie jednej latarki może być zróżnicowana i wybrana zależnie od preferencji i warunków, ponieważ niektóre produkty są wyposażone w kilka diod LED.

Bardzo mocna latarka czołowa

Przy wyborze latarki czołowej warto zwrócić także uwagę na ilość lumenów, jej system mocowania i możliwości regulacji pasków. Dla osoby, która planuje zabrać czołówkę w trudny teren, istotna będzie również klasa wodoszczelności. Wodoszczelność pozwoli na możliwość wykorzystania latarki czołowej w jeszcze szerszym zakresie na przykład podczas ulewy. Odporne także na niskie temperatury, zapewnią Ci komfort niezależnie od warunków atmosferycznych.

Zasilanie latarki czołowej

Jednym z istotnych parametrów jest zasilanie — czołówki pod tym względem dzielimy na takie, których źródłem energii są klasyczne baterie oraz takie, które zasilane są poprzez akumulatory. Zaletą pierwszych produktów jest możliwość działania w warunkach, gdy mamy ograniczoną dostępność źródeł zasilania. W przypadku dłuższego wyjazdu możemy zaopatrzyć się w większy zapas baterii, które pozwolą na zasilanie latarki przez kolejne dni. Jeśli mamy zamiar często używać latarki czołówki np. w garażu, lepszym rozwiązaniem będzie lampka, w której zasilanie odbywa się przy użyciu akumulatora. Po powrocie z warsztatu wystarczy podłączyć ją do ładowania, a po niedługim czasie latarka czołowa będzie mogła znowu pracować. Przydatny również będzie zapasowy akumulator, którego ładowanie może trwać wtedy, kiedy korzystamy z podstawowego akumulatora w urządzeniu. Wersja wyposażona w akumulator zapewni dłuższy czas świecenia w porównaniu z egzemplarzem na zasilanie bateryjne.

Latarka czołowa — zastosowanie

Uniwersalne czołówki stają się coraz bardziej popularnym wyposażeniem warsztatów, gospodarstw domowych, podczas wszelkiego rodzaju wyjazdów czy w czasie uprawiania sportu. Praktyczna latarka czołowa doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie musimy korzystać z obu rąk. Czołówka, którą charakteryzuje mniejsza moc, jest odpowiednia na kemping — jest mała i łatwo mieści się w kieszeni. Taki produkt okazuje się bardzo pomocny podczas późnych powrotów i gdy chcemy mieć wolne dłonie podczas przygotowywania posiłku czy rozbijania obozu.

Większa moc to też zwiększona widoczność, która przydaje się podczas uprawiania trekkingu, wspinaczki czy też pracy w terenie. Taki rodzaj aktywności po zmroku wymaga odpowiedniego oświetlenia, ponieważ poruszanie się po górzystym terenie w ciemnościach nie należy do najbezpieczniejszych.

Latarki czołowe dla biegaczy

Latarki czołowe są również bardzo popularne wśród biegaczy. Dzięki nim można uprawiać swój ulubiony rodzaj aktywności także o późnych godzinach. Tworzywo sztuczne, z jakiego stworzona jest lekka latarka przystosowana do biegu, charakteryzuje się niewielką wagą oraz odpowiednim wyważeniem. Guma zawarta w opasce sprawia, że źródło światła pewnie trzyma się na głowie. Z podobnych latarek korzystają narciarze lub cykliści. Wszystko za sprawą tego, że lampka ta emituje rozproszone światło, które sprawia, że droga przed nami jest lepiej widoczna. Pozwala to zredukować upadki, a zatem zmniejsza prawdopodobieństwo doznania kontuzji.

Większa moc oznacza większy zasięg światła, co jest istotne podczas biegania czy jazdy na rowerze — jesteśmy bardziej widoczni, a także widzimy więcej. Dodatkowo lampki czołowe wyposażone są w czerwoną lampkę z tyłu opaski, aby być lepiej widocznym podczas treningu lub przejażdżki. Latarki na głowę pozwolą odnaleźć drogę po zapadnięciu zmroku lub kiedy rozkładamy namiot.

Solidne produkty w ofercie Azaris

Latarki czołówki, które znaleźć można w naszym sklepie, są wysokiej jakości produktami, które znajdą wiele zastosowań. Większość produktów z naszej oferty jest odporna na wstrząsy, posiada kilka trybów pracy, cechuje je wodoodporność i oferują dużą moc oraz zasięg. Najmocniejsza latarka posiada strumień światła, które może sięgać na nawet 800 metrów! Z naszymi latarkami nie zginiesz w mroku. Dokładamy wszelkich starań, aby zakupy w sklepie Azaris charakteryzowały się wysoką jakością produktów, atrakcyjną ceną oraz szybką dostawą. Sprawdź nasz sprawdzony sklep i dostępną w nim ofertę. Zamów nasze produkty już dziś!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl