Filtrowanie
Cena
 • od
  do

Żarówki LED

Oświetlenie LED. Żarówki w wyposażone w diody elektroluminescencyjne od wielu lat stanowią ekologiczne i energooszczędne źródła światła. Coraz częściej goszczą w naszych domach z powodu swojej żywotności, wytrzymałości oraz bezawaryjnej pracy przez wiele lat. Jednak to oszczędność energii elektrycznej jest cechą, która często przeważa przy wyporze źródeł światła do domu czy biura. Energooszczędne żarówki pozwalają bowiem na obniżenie ilości prądu zużywanego do oświetlenia pomieszczeń nawet o 90%. Zastosowanie diod LED pozwalają też na dopasowanie barwy światła do naszych potrzeb.

W sklepie internetowym Azaris znajdziesz szeroki wybór żarówek LED. Oferujemy wiele modeli z różnorodnymi typami gwintów - żarówki liniowe, z diodami SMD oraz żarówki ozdobne, a także z czujnikami ruchu, zmierzchu i dźwięku. Dzięki tak dużemu wyborowi żarówek każdy z Państwa może z łatwością wybrać w naszym sklepie taki model, który najlepiej spełni wszelkie jego oczekiwania i będzie pasował do posiadanego typu lampy.

Szczególnie ciekawą opcję stanowią dostępne w tej kategorii żarówki z czujnikami ruchu, dźwięku i zmierzchu - dzięki ich zastosowaniu oświetlenie Państwa pomieszczeń staje się oszczędne, bowiem żarówka emituje światło tylko wtedy, gdy jest to potrzebne i automatycznie wyłącza się po określonym czasie. Żarówki LED są wyjątkowo tanie w eksploatacji, trwałe i żywotne - czas ich bezawaryjnej pracy szacuje się na aż 30 000 godzin. 

Wybierając żarówkę LED należy zwrócić na następujące parametry:

- moc - im większa tym więcej żarówka LED generuje światła ale też pobiera większą ilość prądu z sieci. Należy pamięta, że technologia LED pobiera mniej prądu niż tradycyjne oświetlenie,

- barwa światła - inaczej temperatura barwowa wyrażona w Kelvinach, która pozwala nam określić czy żarówka LED da nam światło ciepłe czy zimne. Barwa światła powinna być dobrana w zależności od funkcji pomieszczenia.

- kąt świecenia - czyli jak wielki obszar jest w stanie oświetlić pojedyncze źródło światła

- gwint - przed zakupem upewnijmy się, że żarówka pasuje do naszych opraw 

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdą Państwo żarówki o różnej barwie emitowanego światła, mocy i kącie emitowanego światła. Doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach mieszkalnych, w biurze, warsztacie czy sklepie. Zapraszamy do zapoznania się z opisami naszych żarówek LED i do składania zamówień.  

Żarówka LED przez ostatnie lata stała się standardem oświetlenia. Żarówki w wyposażone w diody elektroluminescencyjne (LED) od wielu lat stanowią ekologiczne i energooszczędne źródła światła. Nie bez przyczyny coraz częściej goszczą w naszych domach z powodu swojej wysokiej żywotności, wytrzymałości oraz bezawaryjnej pracy przez wiele lat. Jednak to oszczędność energii elektrycznej jest cechą, która często przeważa przy wyborze źródeł światła do domu czy do biura. Energooszczędne żarówki pozwalają bowiem na obniżenie ilości prądu zużywanego do oświetlenia pomieszczeń nawet o 90%. Na szczególną uwagę zasługują żarówki LED z czujnikiem ruchu. Ten rodzaj energooszczędnych żarówek jest doskonały dla osób, które zapominają o gaszeniu światła, gdy wychodzą z danego pomieszczenia. Produkt tego typu daje światło tylko wtedy, gdy wyczuje ruch w pobliżu żarówka z czujnikiem ruchu. Regulowana temperatura barwowa to nierzadko spotykana funkcja oświetlenia LED.

Żarówka LED czy też żarówka z czujnikiem ruchu dostępna jest w sklepie internetowym Azaris w szerokim zakresie oferowanych parametrów pracy. Oferujemy wiele modeli z różnorodnymi typami gwintów — żarówki liniowe, z diodami SMD (ang. surface-mounted devices) oraz żarówki ozdobne, a także żarówki z czujnikami ruchu, zmierzchu i dźwięku. Dzięki tak dużemu wyborowi żarówek każdy z Państwa może z łatwością wybrać w naszym sklepie taki model, który najlepiej spełni wszelkie jego oczekiwania i będzie pasował do posiadanego typu lampy.

Żarówki LED z czujnikiem ruchu

Szczególnie ciekawą opcję stanowią dostępne w tej kategorii żarówki z czujnikami ruchu, dźwięku i zmierzchu — dzięki ich zastosowaniu oświetlenie Państwa pomieszczeń staje się oszczędne, bowiem żarówka emituje światło tylko wtedy, gdy jest to potrzebne i automatycznie wyłącza się po określonym czasie. Żarówki LED są wyjątkowo tanie w eksploatacji, trwałe i żywotne — czas ich bezawaryjnej pracy szacuje się na aż 30 000 godzin, a liczba cykli określana jest na poziomie ok. 100 000.

Jak działa żarówka z czujnikiem ruchu

Ostatnio żarówka LED, która posiada wbudowany czujnik ruchu, stała się atrakcyjną alternatywą dla oświetlenia, które do tej pory wymagało zakupu dodatkowych akcesoriów, które trzeba było odpowiednio podłączyć. Współczesna żarówka nierzadko posiada wbudowany sterownik i wbudowaną regulację barwy światła i jego natężenia.

Czujnik, gdy wykryje ruch, włącza diody półprzewodnikowe LED. Żarówka LED może być także wyposażona w sterownik, który po wykryciu ruchu reguluje moc w zależności od natężenia otaczającego go światła. Żarówka z czujnikiem ruchu i zmierzchu emituje światło tylko wtedy, kiedy zachodzi taka potrzeba, więc jest niezbędnym wyposażeniem w przydomowym garażu i przede wszystkim jako automatyczne oświetlenie na schody (na przykład w bloku).

Nasze żarówki LED z czujnikiem ruchu i zmierzchu są czułe na różną odległość w zależności od miejsca, w którym mają zostać zamontowane. Żarówki do zastosowania w domach są czułe na odległość do kilku metrów. W naszej ofercie znajdują się także lampy o znacznie większym stopniu czułości. Czujnik ruchu może działać na zasadzie:

 • wykrywania promieniowania podczerwonego emitowanego przez człowieka. Sensor wykorzystując promieniowanie podczerwone, wykrywa obiekty o innej temperaturze,

 • detekcji mikrofal o określonej częstotliwości,

 • mierzenia czasu, w którym emitowana wiązka światła laserowego wraca do czujnika,

 • detekcji ultradźwięków.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze żarówki LED wyposażonej w czujnik ruchu?

Wybierając żarówkę LED z czujnikiem ruchu, należy zwrócić na następujące parametry:

 • moc — im większa, tym więcej żarówka LED pobiera prądu z sieci. Należy pamiętać przy tym, że technologia LED pobiera znacznie mniej prądu niż tradycyjne oświetlenie,

 • strumień świetlny — im wyższy strumień, tym więcej światła emituje dioda LED,

 • barwa światła — inaczej temperatura barwowa wyrażona w Kelvinach, która pozwala nam określić czy żarówka LED da nam światło ciepłe, czy zimne. Barwa światła powinna być dobrana w zależności od funkcji pomieszczenia.

 • kąt świecenia — czyli jak wielki obszar jest w stanie oświetlić pojedyncze źródło światła,

 • gwint — przed zakupem upewnijmy się, że żarówka pasuje do naszych opraw.

Z mniej istotnych parametrów można wymienić:

 • zasięg detekcji — parametr mówi nam o tym, z jaką czułością działa żarówka LED,

 • pobór mocy w trybie czuwania — parametr ten określa, ile mocy pobiera czujnik ruchu,

 • technologia, w jakiej został wytworzony czujnik ruchu. Może być to np. detektor PIR, czyli wykrywanie ruchu poprzez detekcję fal podczerwonych, czyli inaczej mówiąc ciepła.

Żarówka z czujnikiem ruchu — możliwości zastosowania na zewnątrz

Żarówka LED z czujnikiem ruchu, jako iż świeci po wykryciu ruchu, doskonale sprawdzi się jako dodatkowe oświetlenie na zewnątrz. Wysoka jakość materiałów, z których została wykonana, sprawia, że jest to bezpieczne rozwiązanie jako światło zewnętrzne i z powodzeniem spełni swoją funkcję. Żarówkę z czujnikiem ruchu można zastosować na przykład:

 • jako oświetlenie wjazdu do garażu,

 • jako oświetlenie ścieżki po zmroku,

 • jako oświetlenie drzwi wejściowych do domu.

Żarówka LED z czujnikiem ruchu — zastosowanie wewnątrz pomieszczeń

Żarówki LED-owe możesz wykorzystać w kreatywny sposób jako oświetlenie na przykład toalety. Takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdza się np. w restauracjach czy hotelowych łazienkach, czyli wszędzie tam, gdzie zależny nam na tym, by klient nie musiał szukać po omacku włącznika światła. Przykładowo żarówka LED E27, ze wbudowanym czujnikiem ruchu, posiadająca standardowy gwint to idealny zamiennik dla żarówek bez detektora. Po prostu można zainstalować taką żarówkę w miejsce starej i cieszyć się zautomatyzowanym oświetleniem, i to bez jakichkolwiek dodatkowych urządzeń typu czujnik podczerwieni.

Żarówka z czujnikiem ruchu to duża oszczędność pieniędzy

Częstym zastosowaniem żarówki LED wyposażonej w sensor jest oświetlanie ciągów komunikacyjnych takich jak klatki schodowe czy korytarze. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które dodatkowo pozwala zredukować koszty oświetlenia. Oszczędność wynika z dużej sprawności tego typu oświetlenia. Niektóre modele po wykryciu ruchu świecą przez określony czas, a inne posiadają wbudowany moduł do regulowania czasu świecenia poprzez np. potencjometr. Pozwala to na stosunkowo szybki zwrot zainwestowanych pieniędzy.

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdą Państwo wysokiej jakości żarówki wyposażone w czujnik ruchu, posiadające różną barwę światła, o zróżnicowanej mocy i kącie emitowanego światła. Doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach mieszkalnych, w biurze, warsztacie czy sklepie. Żarówki LED z czujnikiem ruchu dostępne są u nas już w cenach zaczynających się od kilkunastu złotych za sztukę. Zapraszamy do zapoznania się z opisami naszych żarówek LED i do składania zamówień.

Wybierz z energooszczędnych żarówek dostępnych w sklepie Azaris tę odpowiednią i ciesz się jej żywotnością przez wiele lat bez zarzutu. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl