Co to jest temperatura barwowa?

Większość z nas podczas dokonywania wyboru oświetlenia, najczęściej kieruje się mocą źródła światła. Warto jednak oprócz tego, z pewnością ważnego czynnika, wziąć pod uwagę również temperaturę barwową emitowanego światła, co z pewnością znacząco przyczyni się do polepszenia komfortu przebywania w danym pomieszczeniu.

czytaj całość »
Stopnie ochrony IP w lampach - czym są normy szczelności?
Stopnie ochrony IP w lampach - czym są normy szczelności?

Znaczna większość z dostępnych obecnie na rynku lamp LED oznaczona jest klasy IP. I choć jest to informacja bardzo istotna dla każdego kupującego, to jednak zwykle nie przywiązują oni do niej większej uwagi - to błąd, który może kosztować. Dlaczego? Czym jest stopień ochrony IP? Jakie są oznaczenia i jak wybrać produkt o odpowiednich parametrach?

czytaj całość »
Porównanie mocy żarówek LED i tradycyjnych
Porównanie mocy żarówek LED i tradycyjnych

Planując remont czy budowę mieszkania lub domu, jedną z kluczowych kwestii podczas aranżacji wnętrz jest dla nas wybór odpowiedniego oświetlenia. Dobrze dobrane światło wprowadzi do pomieszczenia przyjemną atmosferę i podkreśli jego wizualne atuty. Dlatego tak ważne jest, by poważnie podejść do tematu oraz dokonać rozsądnych i przemyślanych zakupów. Przy doborze oświetlenia musimy się zmierzyć z dwoma głównymi aspektami, jakimi są: wybór lamp oraz zakup odpowiednich żarówek. Dziś zajmiemy się tym drugim.

czytaj całość »
Strumień świetlny i natężenie światła w domu - Wybór oświetlenia
Strumień świetlny i natężenie światła w domu - Wybór oświetlenia

Wybierając oświetlenie do domu powinniśmy brać pod uwagę wiele czynników, które mają wpływ na efekt końcowy. W poniższym artykule wyjaśnimy jak wybrać oświetlenie do domu, aby zagwarantować pomieszczeniom optymalny poziom doświetlenia a domownikom komfort użytkowania i wykonywania zadań w określonym miejscu. W tym celu zajmiemy się kwestią natężenia oświetlenia. Czym jest natężenie światła i jak jego strumień wpływa na oświetlenie wnętrza?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl