Filtrowanie
Cena
  • od
    do

Lampy Owadobójcze

Przedstawiamy Państwu naszą ofertę lamp owadobójczych, które sprawdzą się nie tylko w gospodarstwie domowym. Lampy owadobójcze mają za zadanie zwabić i zabić różnego rodzaju owady, takie jak muchy, komary, ćmy i inne insekty. Jest to wyjątkowo prosty sposób walki z wszelkiego rodzaju insektami bez konieczności używania środków chemicznych i innych czynników wpływających negatywnie na ludzi i środowisko. Promienie UV są całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt.

Jak działa lampa owadobójcza i jaką wybrać?

Bezpieczne lampy owadobójcze zwabiają owady przy pomocy nieszkodliwego dla człowieka światła niebieskiego i są unieszkodliwiane w zależności od rodzaju urządzenia. Lampy UV na owady mogą być wyposażone we wkład lepowy bądź siatkę. Zwabione owady zbliżają się do źródeł światła i na tym również bazuje to wyjątkowe urządzenie. Jeśli przeszkadza Ci obecność owadów latających, lampa owadobójcza jest właśnie dla Ciebie.

W przypadku lamp na owady z wkładem lepowym, zwabiony insekt zostaje przylepiony do wkładu pokrytego klejem, który nie wysycha. W lampach z siatką pod napięciem owady są szybko i skutecznie rażone prądem elektrycznym o wysokim napięciu. Wkłady lepowe nie powodują natychmiastowej śmierci owadów.

Lampy owadobójcze UV oferowane w naszym sklepie są poręczne, łatwe w użyciu i pozwalają na długi czas pracy. Działają także na dużym obszarze i pozwalają na użycie wewnątrz pomieszczeń jak i poza nimi, wabiąc do źródła światła różne owady latające jak muchy, komary, mole, meszki, a nawet niemile widziane osy.

Lampa owadobójcza na owady latające

Światło emitowane przez tego typu lampy zwabia, a następnie neutralizuje owady. To bardzo prosta, całkowicie bezpieczna i bardzo skuteczna metoda zwalczania uciążliwych i nieproszonych “gości”. Żarówki w lampach owadobójczych emitują światło wabiące owady - światło ultrafioletowe, całkowicie nieszkodliwe dla ludzi i w pełni bezpieczna dla zwierząt

. W zależności czy używamy lamp rażących, czy lamp lepowych wyposażonych w świetlówki bezodpryskowe, owady zabija albo ładunek elektryczny w przypadku tych pierwszych lub lep, do którego przykleja się intruz - w drugim rodzaju lamp.

Lampę owadobójczą spotkać można w sklepach spożywczych, zakładach produkujących żywność i innych, gdzie niezbędne jest wdrażanie systemów HACCP i eliminacja owadów i insektów.

Lampa owadobójcza powinna być na wyposażeniu każdego domu. Zapewnia ona skuteczną ochronę szczególnie w letnie miesiące przed komarami, muchami i innymi owadami w pomieszczeniach, w których aktualnie przebywamy lub wszędzie tam, gdzie niezbędny jest skuteczny sposób zwalczania owadów - w altanach, domkach letniskowych itp. Produkty tego typu są niezbędne do spokojnego i bezpiecznego wypoczynku.

Lampa owadobójcza to idealna pułapka mająca zastosowanie w domach i mieszkaniach prywatnych, firmach, czy do użytku na zewnątrz. Jej stosowanie jest całkowicie bezpieczne. 

Czym charakteryzują się lampy na owady dostępne w ofercie Azaris?

  • duży zasięg działania lampy owadobójczej (owady przywabiane są już z dużych odległości)
  • na komary, muchy, meszki, osy i inne rodzaje owadów latających
  • skuteczna alternatywa siatki na okna
  • pełne bezpieczeństwo stosowania
  • możliwość używania w różnych miejscach
  • prosty sposób działania

Lampa owadobójcza do domu to proste i skuteczne urządzenie, które pozwoli Ci uwolnić się od owadów. Sprawdź koniecznie nasze modele. Mamy wszystko, czego szukasz.

Lampa owadobójcza w przemyśle

Lampy owadobójcze to rozwiązanie służące do zwalczania owadów latających również w przemyśle spożywczym i innych gałęziach przemysłu. Wykorzystują one światło ultrafioletowe do zabijania owadów i często są łączone ze środkami owadobójczymi w celu skuteczniejszego ich likwidowania. Główną zaletą lamp owadobójczych jest to, że wytwarzają one mniej ciepła niż inne formy zwalczania owadów. Może to być szczególnie ważne w zakładach przetwórstwa spożywczego, gdzie kontrola temperatury ma kluczowe znaczenie. Lampy owadobójcze nie mają negatywnych skutków i mogą stanowić przyjazną dla środowiska alternatywę w przeciwieństwie do użycia chemii w celu eliminacji owadów.

Lampa na komary

Lampa owadobójcza na komary często wykorzystuje promieniowanie UV, aby zwabić owady

Lampy owadobójcze rażące

Jak działa lampa owadobójcza rażąca? Lampa tego typu emituje promieniowanie ultrafioletowe (UV), które zwabia mnóstwo komarów. Po drodze w stronę lampy komary napotykają metalową siatkę, która jest podłączona do prądu. Komar, wpadając w siatkę, tworzy zwarcie. Prąd płynący przez jego ciało skutecznie go unieszkodliwia. Warto podkreślić, że lampy rażące to bardzo skuteczna metoda walki z tymi owadami na świeżym powietrzu. Dawka ultrafioletu jest niezwykle kusząca dla komarów. Dawka emitowanego promieniowania ultrafioletowego jest na tyle mała, aby nie zaszkodzić człowiekowi.

Lampy owadobójcze lepowe

Lampy lepowe sprawiają, że insekty przyklejają się do specjalnych wkładów lepowych. Jak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj lampy owadobójczej wykorzystuje naturalne sposoby zwalczania owadów. Insekty, które przykleją się do mazistej substancji, są niezwykle trwale unieruchomione.

Lampy owadobójcze wiatrakowe

Lampy wiatrakowe są wyposażone w specjalny pojemniczek, do którego wpadają owady wessane za pomocą wiatraka. Owady, które dostaną się do wnętrza pojemnika, są na stale uwięzione. Nie mają możliwości ucieczki. Lampa tego typu jest bardzo bezpieczna i chętnie montowana w sklepach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl