Pompy Wody

Pompy głębinowe i pompy do ścieków i do szamba

Sklep internetowy Azaris oferuje swoim klientom szeroki wybór pomp głębinowych o różnych średnicach, które charakteryzują się dużą wydajnością i efektywnością energetyczną. Doskonale sprawdzą się nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również w różnego rodzaju zakładach i rolnictwie.

W tej kategorii znajdziesz również pompy do szamba z rozdrabniaczami o dużej mocy, które z łatwością przepompują wszelkie nieczystości. Doskonale sprawdza się w gospodarstwach wiejskich, budownictwie czy przydomowych ogrodach.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami oferowanych przez nas pomp i złożenia zamówienia.

POMPA GŁĘBINOWA ŚRUBOWA 1500W  60M POMPA GŁĘBINOWA ŚRUBOWA 1500W 60M
Producent: Azaris
Cena: 249,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość

Pompy do szamba z rozdrabniaczem lub bez

Szukasz dobrej pompy, za pomocą której wypompujesz szambo? Sprawdź dostępne u nas produkty. W naszym asortymencie znajdziesz pompy do wody brudnej (do ścieków), które nie są wyposażone w rozdrabniacz. Nie jest on w takim przypadku potrzebny, gdyż ścieki stałe są już przetworzone przez bakterię lub wybierane przez szambiarkę. Ten typ pomp świetnie radzi sobie również z brudną wodą, która napłynęła do pomieszczenia w wyniku podtopienia lub pękniętej rury.

W przypadku szamba, gdzie ścieki stałe zmieszane są ze ściekami ciekłymi, przyda się mocna i wydajna pompa z rozdrabniaczem. Ciała stałe przepływające przez pompę są cięte na mniejsze fragmenty, przez co nie ulega ona zatkaniu.

Jak wybrać pompę do szamba

Gdy budynek mieszkalny nie ma dostępu do kanalizacji, popularnym rozwiązaniem są przydomowe szamba. Co jakiś czas nagromadzone nieczystości muszą być usunięte. W tym celu należy posłużyć się odpowiednią pompą. Jaką zatem wybrać taką, która spełni nasze oczekiwania?

W pierwszej kolejności należy określić jaki rodzaj zanieczyszczeń będzie pompowany. W przypadku brudnej wody wystarczy mniej wydajna pompa, jednak jeżeli w ściekach są zanieczyszczenia długowłókniste, należy sięgnąć po modele z rozdrabniaczem. Kryterium wyboru będzie tutaj to, czy szambo składa się ze zbiornika dwukomorowego czy jednokomorowego.

W zbiorniku dwukomorowym jedna komora odpowiada za gromadzenie zanieczyszczeń stałych długowłóknistych. Druga z kolei zawiera brudną wodę z drobnymi zanieczyszczeniami. Do opróżnienia tego typu szamba można zastosować prosty model pompy.

Zbiorniki jednokomorowe z kolei zawierają zarówno brudną wodę jak i zanieczyszczenia stałe, które przy pompowaniu zwykłą pompą, mogą ją zatkać. Dlatego też w tego typu zbiornikach najlepszym wyborem jest wydajna pompa do szamba z rozdrabniaczem. Należy także zapewnić odpowiednią średnicę dla rury - nie mniej niż 50 mm.

Drugim aspektem jest moc silnika, wydajność oraz wysokość podnoszenia. Parametry te są od siebie zależne i jeżeli pompa ma większa moc silnika, tym samym zwiększa się wydajność i wysokość podnoszenia. Niektóre modele potrafią osiągnąć wydajność nawet 2500 l/min.

Większość pomp przeznaczona jest do pracy ciągłej, ale wymaga ona pełnego zanurzenia. Z tego powodu warto wybrać model z pływakiem, który w przypadku osuszenia szamba samoczynnie wyłączy pompę. Zapobiegnie to sytuacji, w której pracowałaby na sucho, co mogłoby doprowadzić do jej uszkodzenia. Taki pływak znacząco podnosi komfort użytkowania.

Kolejną istotną kwestią do rozważenia jest sposób zasilania pompy. Na rynku obecne są modele zasilane prądem o napięciu 230V lub 400V. Wybór uzależniony jest od posiadanej instalacji.

Oczywiście pompa powinna być wykonana z materiałów odpornych na korozję.

Pompy głębinowe - dla domu i rolnictwa

Pompa głębinowa przeznaczona jest do zaopatrywania w wodę z własnej studni w gospodarstwach domowych, małej gastronomii czy firmach. Stanowią też element systemu nawadniającego ogrody czy pola uprawne. Używa się ich wówczas, gdy lustro wody znajduje się poniżej 8 m i gdzie zastosowanie pompy powierzchniowej jest niemożliwe.

Szerokie zastosowanie oferowanych przez nas produktów sprawia, że każdy znajdzie takie, które odpowiada jego wymaganiom.

Posiadane w ofercie pompy głębinowe pozwalają na długą i bezawaryjną pracę. Przeznaczone są do pracy w systemach hydroforowych oraz szybkiego wypompowania wody ze zbiorników wodnych. Generowane duże ciśnienie wody pozwoli także na wykorzystywanie ich w pracach gospodarczych, takich jak np. nawadnianie ogrodu. Pompy głębinowe wykonane są ze stali nierdzewnej, posiadają zabezpieczenia przed zwarciem elektrycznym oraz są odporne na nadmierne zabrudzenia.

Pobór wody za pomocą pompy do studni głębinowej jest tańszy w porównaniu do korzystania z sieci wodociągowej. Jedynymi kosztami są tutaj koszt energii elektrycznej oraz koszt konserwacji i serwisy urządzenia.

Jak wybrać pompę głębinową?

Pierwszym kryterium doboru pompy będzie jej przeznaczenie. Inna pompa głębinowa będzie potrzebna do nawadniana ogrodu a inna do dostarczenia wody pitnej do budynku mieszkalnego.

Następnie dobieramy parametry takie jak: moc silnika, wydajność pompy i wysokość podnoszenia w odniesieniu do naszej studni głębinowej. Upewnijmy się, że pompa została wykonana z materiałów, które sprostają ciągłej eksploatacji w warunkach wodnych. Korpusy w pompach głębinowych powinny być szczelne i umożliwić ich pełne zatopienie.

Sprawdzić należy też warunki gruntowo-wodne na działce (głębokość warstwy wodonośnej, wahania poziomu wód gruntowych, jakość wody). Jeżeli woda zawierać będzie dużo piasku, może on mieć niekorzystny wpływ na działanie podzespołów pompy.

Przy wyborze pompy uwzględnić trzeba też wielkość studni. Średnica pompy powinna być odpowiednio mniejsza, żeby zmieścić się w studni.

Na koniec należy zadbać o jej prawidłowe podłączenie do instalacji elektrycznej i wodnej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl