Filtrowanie
Cena
  • od
    do

Krótkofalówki

Krótkofalówka to potoczna nazwa przenośnego urządzenie do komunikacji w zakresie fal krótkich od 3 do 30 MHz. Nazwa ta przylgnęła też do ręcznych radiostacji pracujących powyżej i poniżej tego zakresu.

Walkie Talkie te mają szeroki zakres zastosowań. Od szybkiej komunikacji między osobami pracującymi w różnych częściach magazynu poprzez wyprawy terenowych, a skończywszy na koordynacji działań służb. Mimo dynamicznego w ostatnim czasie rozwoju telefonii komórkowej, profesjonalne krótkofalówki nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. 

Walkie Talkie mają tę przewagę nad telefonami komórkowymi, że mogą działać nawet tam, gdzie nie ma przekaźników. Umożliwia to sprawną komunikację - nawet do kilku kilometrów - bez konieczności dostępu do sieci czy bez dodatkowych opłat.

W naszym sklepie możesz znaleźć profesjonalne krótkofalówki, dzięki którym bez problemu i bez zakłóceń będziesz w stanie porozumiewać się na duże odległości. Zasięg naszych produktów w sprzyjających warunkach to nawet kilka kilometrów. Produkty dostępne są od ręki, a wysyłka realizowana jest do 24 godzin od złożenia zamówienia.

Krótkofalówki PMR

Radiotelefony PMR (Personal Mobile Radio) to urządzenia pracujące w paśmie 446 MHz podzielonym na 8 kanałów. Legalnie bez zezwolenia można nadawać z mocą do 0,5W. Radiotelefony PMR są urządzeniami bardzo oszczędnymi. Mniejszy pobór mocy sprawia, że przez długie godziny będziemy mogli rozmawiać z osobą oddaloną od nas nawet o 10 km.

Zaletami Walkie Talkie pracujących w paśmie 446 MHz jest także ich niewielki rozmiar. Na rynku dostępne są radiotelefony, które wielkością nie przekraczają zegarka na rękę. Mają także bardzo krótkie anteny.

Do wad krótkofalówek PMR zaliczyć można:

  • brak możliwości jednoczesnego nadawania i odbierania wiadomości
  • mniejsze zasięgi radiotelefonów w porównaniu do CB-radia

Walkie Talkie dla profesjonalistów

Krótkofalówka to nie tylko urządzenie dla podróżników i turystów. Radiotelefon chętnie wykorzystywany jest przez firmy ochroniarskie, magazynierów, budowlańców czy też podczas imprez masowych do koordynacji całego zespołu. Używać ich można także prywatnie do zabawy.

Szukając odpowiedniego zestawu do łączności na falach krótkich należy sprawdzić takie parametry jak: siła sygnału, rodzaj zasilania, ilość obsługiwanych kanałów czy czas pracy krótkofalówki. Profesjonalne Walkie Talkie sprawdzi się w każdych warunkach!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl