Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Garnki ze stali nierdzewnej

Garnki ze stali nierdzewnej są niezwykle trwałe co pozwala na używanie ich przez długie lata. Stosując garnki wykonane z tych materiałów nie musisz obawiać się korozji. Ich cechą charakterystyczną jest doskonałe przewodnictwo ciepła oraz zdolność do równomiernego nagrzewania się. Dzięki temu unikniemy przypalenia potraw. Warto również wspomnieć, że garnki ze stali nierdzewnej są odporne na wysokie i niskie temperatury - możemy najpierw ugotować zupę a następnie, po ostudzeniu, schować ją do lodówki. Należy jednak unikać długotrwałego przechowywania potraw w garnkach stalowych, gdyż nabierają one metalicznego posmaku.

Garnki aluminiowe

Garnki wykonane z aluminium dużo lepiej przewodzą ciepło niż garnki stalowe. Zapewniają takżę równomierne rozprowadzenie ciepła co całej powierzchni. Szybko się nagrzewają ale też szybko tracą ciepło. Są znacznie lżejsze od swoich żeliwnych czy stalowych odpowiedników. Garnki aluminiowe nie w całości wykonane są z tego metalu. Najczęściej pokrywa się je warstwą teflonu, kamienia, tytanu czy ceramiki - głównie ze względu na walory smakowe oraz ze względu na zdrowie.

Garnki granitowe (marmurowo-ceramiczne)

Jest to rodzaj garnków aluminiowych pokrytych warstwą marmurowo-ceramiczną, sprawiającą, że pokarmy nie przywierają do ścianek naczynia. Naczyń tych można używać zarówno na kuchenkach tradycyjnych (gazowych), jak i elektrycznych, indukcyjnych, halogenowych czy ceramicznych. Garnki granitowe są odorne na ścieranie i wysokie temperatury a ponadto można je stosować w piekarniku. Dodatkową ich zaletą jest łatwość w czyszczeniu także w zmywarce.

Garnki indukcyjne

Garnki indukcyjne wytwarzane są z myślą o wykorzystaniu ich na kuchenkach indukcyjnych. Muszą one posiadać płaskie (poza grawerowanym logo producenta), ferromagnetyczne dno, które umożliwia szybkie i równomierne nagrzanie bez strat energii i przerw w gotowaniu. Mimo tego iż są one droższe niż tradycyjne garnki ich zakup szybko się zwróci w postaci niższych rachunków czy też oszczędności w czasie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl